Vanzare schela mobila

Din anul 2014 comercializam schele profesionale pe roti, cu inaltimi de lucru intre 3,5 si 14,5 m, atat in varianta de schela noua, cat si in varianta de schela profesionala folosita, dar in stare perfecta de utilizare. Schela este fabricata din otel zincat la cald si dotata cu una, doua sau 3 podine cu trapa din tego pe profil de tabla zincata, in functie de inaltimea de lucru si tinand cont de cerinta ca intre podine sa existe o distanta maxima de 4,5m.

Schela profesionala pe roti pe care o comercializam este deja prezenta pe multe santiere din tara si strainatate, folosita de angajati ai unor companii romanesti si multinationale si reprezinta o optiune competitiva de pret-calitate pe aceste segment de echipamente, conforma calitattiv standardului SR EN1004:2005.

Preturile la aceste turnuri mobile de acces variaza intre 395 si 1300 Euro+TVA/bucata, in functie de starea echipamentului si inaltimea maxima de lucru.

Descarca Catalog (Schela mobila)

INALTIME DE LUCRU4.5m5.5m6.5m7.5m8.5m9.5m9.5m10.5m11.5m12.5m13.5m14.5m
Cadru scara 200/802244668810101212
Cadru scara 100/802-2-2--2-2-2
Orizontala4668810101212141416
Diagonala2244668810101212
Bara stabilizare222222222222
Grinda stabilizare222222222222
Plarforma de lucru111122223333
Roata cu talpa reglab.444444444444
PRET500 euro-600 euro-750 euro--950 euro-1100 euro-1200 euro
TRANSPORT150 ron200 ron250 ron350 ron450 ron500 ron

Preturile nu includ TVA.

Vanzare schele profesionale pe roti (turnuri de schele mobile)

Schela mobila poate fi folosita atat ca schela de fatada, cat si ca schela de acces la inaltime, la interior si la exterior. Conceptia schelei permite un montaj ultra rapid, in conditii de siguranta si stabilitate deosebite. Transport usor si depozitare economica. Greutate redusa, posibilitati multiple de utilizare.

  • Lungime modul schela: 2m cu latime 0,8m. Suprafata de lucru utila: 2 x 0,7 = 1,4 mp;
  • Inaltime maxima de lucru 10,5m(exterior), 14,5m (interior) conform EN 1004;
  • Sarcina admisa pe podina: 200kg/mp (grupa de schele 3) conform EN 1004;
  • Sarcina admisa pe toata schela: 350 kg.
×